1. Jak mám pečovat o připínací Clip in vlasy ?
2. Je možné Vaše lidské vlasy barvit ?
3. Je možné prodloužené vlasy žehlit/kulmovat ?


1. Jak mám pečovat o připínací Clip in vlasy ?

Péče o sadu připínacích vlasů není náročná a je nutné ji vnímat jako investici do jejich čerstvého vzhledu, který se bude udržovat tak dlouho, jak to bude možné. Správný způsob starání se o sadu Vám umožní ji používat dlouho a s nejlepšími výsledky. Je tedy nutné dodržovat následující pravidla, která se týkají způsobu a četnosti mytí a pečování o produkt.

Stejně jako normální vlasy hromadí připínací vlasy špínu. I přesto ale není každodenní mytí připínacích vlasů nutné. Připínací vlasy Clip in je nutné mýt tak zřídka jak jen je to možné, nebo tehdy, kdy si všimnete, že vlasy jsou těžké nebo nepříjemně páchnou. Pokud nosíte připínací vlasy každý den (a opravdu celý den), můžete je umýt po 4 – 5 použitích. Je to maximální četnost. Obvykle vystačí umýt vlasy po každém 10 – 20-tém použití.

Před použitím šamponu na vlasy je nutné z nich jemně odstranit všechny chomáče. Pokud se vlasy příliš zacuchaly je nutné použít kondicionér nebo jiný prostředek na rozčesání vlasů. Vždy používejte jemný šampon, nebo preparát speciálně určený k mytí vlasů, které byly chemicky ošetřeny.

Namočte vlasy v teplé vodě, naberte trochu šampónu na prsty a jemně ho naneste na vlasy. Rozetřete šampón posuvným pohybem shora dolů, od vrcholu pásků až po jejich konce. Nepřekrucujte ani netřete vlasy. Používejte malé množství šampónu. Až budou vlasy čisté, je nutné je opláchnout teplou vodou až z nich poteče úplně čistá voda. Je nutné z vlasů vypláchnout úplně všechen šampón, protože nedbalé opláchnutí může způsobit jejich zničení.

Podobně jak v případě Vašich vlastních vlasů, připínací pásky vyžadují použití kondicionéru po umytí, aby si udržely svůj lesk a možnost jednoduše tvarovat účes. Vezměte malé množství kondicionéru a jemně ho naložte na vlasy Clip in. Nechte ho na vlasech po dobu pěti minut. Poté ho pečlivě opláchněte teplou vodou. Jemně odsajte nadbytek vody ručníkem.

Po umytí vlasů a jejich vysušení ručníkem, ještě než je začnete rozčesávat, nastříkejte na vlasy kondicionér bez oplachování. Chyťte vlasy nad místem, které chcete rozčesat, a pevně je držte. Začněte opatrně rozčesávat vlasy hřebenem s řídkými zuby pod místem, kde je držíte. Po rozčesání všech chuchvalců chyťte pruh trochu výše a dále rozčesávejte vlasy pod místem držení. Opakujte to tak dlouho, až rozčešete všechna zacuchaná místa. Nejdůležitější je se chovat k vlasům stejně, jako byste se chovala k vlasům, které rostou na hlavě osobě, jež je citlivá na tahání. Díky tomu se vyhnete nadměrnému tahání, které by mohlo způsobit lámání vlasů nebo dokonce jejich vytrhování.

Za účelem odstranění chuchvalců, je nutné česat vlasy mokré a to velmi jemně. Je nutné používat hřeben s řídkými zuby a česat směrem shora dolů, ke konečkům. Na mokré vlasy by se neměly používat kartáče ze štětin, protože je mohou lámat nebo vytrhávat. K sušení je nutné připínací vlasy na něčem pověsit, namotat na natáčky nebo použít fén, který je nastavený na jemné sušení – v závislosti na potřebách. Pokud budou vlasy příliš vysušené, je nutné použít „profesionální” kondicionér na vlasy. Za tímto účelem doporučujeme kontaktovat kadeřníka.

Vytváření účesu

Parní kulma nebo klasické natáčky jsou nebezpečným nástrojem k natáčení vlasů. Fény, kulmy a jiná zařízení, která pracují s vysokou teplotou, by měla být používána na nejslabší úrovni práce.

Pokud chcete používat elektrickou kulmu, musíte si dát pozor, aby se na ni konečky vlasů dobře namotaly, a tím se vyhnete ohýbání a lámání vlasů.2. Je možné Vaše lidské vlasy barvit?

Ano, stejně jako každé lidské vlasy. Ale je nutné si pamatovat, že připínací vlasy jsou (i přesto, že jsou lidské) mrtvé, a nemají tedy možnost regenerace. Proto se doporučuje omezit škodlivé činnosti jako barvení na minimum. V případě nutnosti vlasy barvit je nutné používat POUZE barvy/šampony bez amoniaku a bez okysličovadla. Takové prostředky jsou pro vlasy rozhodně méně škodlivé, což bude mít pozitivní vliv na životnost sady.

Je zakázané používat odbarvovače/okysličovadla a dokonce i barvy s okysličovadly, které jsou příliš silnými prostředky a špatně použité mohou spálit vlasy na hlavě, nemluvě už o prodlužovaných vlasech, které jsou mrtvé a mnohem háklivější na poškození chemickými prostředky. Okysličovadla mohou kromě vysoušení vlasů způsobit poškození struktury vlasů, kvůli čemu se vlasy mohou začít cuchat (pokud poškodíme vlasovou kutikulu, vlasy se o sebe budou zadrhávat). A právě proto je nutné velmi opatrně vybírat produkty určené k barvení vlasů.

Jako ověřený, otestovaný produkt doporučujeme barvy ze série Casting Loreal. Pozor, důležité: produkty bez amoniaku, jako např. Casting, jsou ve své podstatě barvicími šampony, které nejsou natolik silné, aby byly schopny změnit tmavou barvu na světlou. Efektu blond dosáhnete hlavně díky použití okysličovadel a amoniaku. Není tedy možné koupit barvy tmavší a potom je přebarvit na světlejší odstín, protože taková situace se neobejde bez použití invazních barev. Bude určitě lepší koupit barvu o hodně světlejší a potom ji ztmavit.


3. Je možné prodloužené vlasy žehlit/kulmovat ?

Ano, jedná se o lidské vlasy, takže tohoto typu činnosti nejsou pro ně problémem. Důkazem na to, že naše vlasy je možné bez problému žehlit a nebo kulmovat ve vysoké teplotě, jsou např. tyto filmy: