Jak zabránit zamotávání a vypadávání vlasů?

Existuje několik doporučení, jejichž použití pomáhá chránit vlasy před nadměrným zamotáváním nebo vypadnutím:

- vlasy by měly být vždy pročesány před mytím, mytí zamotaných vlasů jen zhoršuje situaci, pamatujte, že byste neměli česat mokré vlasy, protože budou náchylnější k vypadávání

- použijte speciální kartáč Tangle Teezer nebo jen štětce s přírodními štětinami. Levný plastový hřeben elektrizuje vlasy a může je vytahovat. Při česání držte horní část vlasů jednou rukou, aby nedošlo během česání k poškození pásek.

- vyvarujte se náhlých pohybů a česání „silou“. Používejte vhodné vlasové přípravky. Přípravky, které doporučujeme, najdete v dalších odpovědích v této části. Nepoužívejte příliš mnoho prostředků, více neznamená lépe.

- po mytí vlasů je netřete ručníkem, nečesejte je mokré, nechte je vyschnout na ručníku a pročesejte je, až budou zcela suché.

- omezte použití žehličky / kulmy / fénu, vysoká teplota zkracuje životnost nasazených vlasů, nezapomeňte použít termo ochranu.

- omezujte použití těžkých výrobků jako laky / gely, které zatěžují vlasy.

- uložte si vlasy správným způsobem, položte pásky jednu na druhou tak, aby se vlasy nemohly zamotat, vyhněte se chaotickému stočení vlasů.

- nemyjte vlasy příliš často, nasazené vlasy nejsou mastné jako naše vlastní, a proto nevyžadují tak časté mytí.

- stáhněte si vlasy před spaním, pokud je to nutné, můžete v nich samozřejmě spát, ale pro každodenní použití se to rozhodně nedoporučuje, protože to rychle ovlivní jejich stav.

Seznam otázek: