Lze vlasy barvit?

Ano, stejně jako všechny lidské vlasy. Vlasy však mohou být pouze ztmaveny, protože je zakázáno používat barvy obsahující čpavek a především peroxid vodíku. Nasazované vlasy, i když jsou lidské, jsou mrtvé – a proto nemají regenerační schopnost – peroxid vodíku je velmi vysuší, proto by se neměly používat barvy, které ho obsahují. Peroxid vodíku v barvě na vlasy je označován jako "Hydrogen peroxide", proto se ujistěte, že tento název není uveden ve složení barvy, kterou chcete použít. Nejbezpečnějším řešením pro kondici vlasů je barvicí šampon.

Proč nelze vlasy zesvětlit? Toto doporučení se nevztahuje pouze na naše vlasy, ale také na vlasy z KAŽDÉHO obchodu, i když o tom prodávající vždy nepíše. Lidské vlasy pro prodloužení nejsou úplně identické s našimi vlasy na hlavě, kromě toho, že jsou bez vlasových kořínků, jsou také podrobeny dalším postupům, které způsobují například částečné nebo úplné uzavření vlasových šupinek. Peroxid vodíku otevírá šupinky vlasů a vyplachuje „starou“ barvu – timto způsobem probíhá zesvětlování. Dosažení zesvětlovacího účinku je proto velmi obtížné a často nemožné a velmi škodlivé vzhledem k výše uvedeným argumentům.

Existují lidé, kteří tvrdí, že vlasy nemohou být lidské, pokud je nelze zesvětlit, ale taková tvrzení vyplývají pouze z neznalosti vlasů pro prodlužování. Stačí říci, že syntetické vlasy NEMOHOU být vůbec barveny ani na tmavší barvy, protože se jedná o umělou hmotu, která barvu nezmění. Pokud tedy můžeme barvit vlasy tmavší barvou a nemůžeme je zesvětlit, jsme si stoprocentně jistí, že se jedná o lidské vlasy. Mají prostě uzavřené vlasové šupinky, ale stále jsou to lidské vlasy.

Pokud vám tedy z naší nabídky nevyhovuje žádná barva a chcete barvit vlasy, kupte si světlejší barvu a ztmavte ji na barvu svých vlastních vlasů.

Seznam otázek: